Yosea Shadow Priest The Maelstrom

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
yazwa
Newbie

Yosea Shadow Priest The Maelstrom

Post#1 » 21 cze 2014, 23:24

Słowem wstępu, aktualnie moje konto jest w statusie frozen już prawie półtora roku. Informacje dotyczące postaci opiszę względem ostatniego maina. Informacji co do gearu nie będę uzupełniać i oszczędzę sobie wstydu.

Podstawowe informacje:
Klasa/spec: Priest/Shadow(disco/holy)
Nazwa postaci: Yosea
Nazwa servera: The Maelstorm
Twój wiek: 23

Ewentualne alty(niekoniecznie do przenosin): Yazwa/ Aurayan/ Aurayas/ Qotek/ Fifth/ Jazwa/ Oeel
Wyżej wypisana lista to Alty(mainy) z poprzednich dodatków, (w przypadku przenoszenia prawdopodobnie tylko jednego z nich bym przenosił ze względu na wysokie koszta dla tylu postaci.

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?

Poprzednia gildia The Dark Templars była gildią złożoną głównie z ludzi z którymi grałem w okresie ICC. Powstała w Cata w okolicach Firelandów. Gildia się rozpadła pod koniec pierwszego tieru w MoP. Rozpad nastąpił ze względu na presję oraz wycieczki personalne, atmosfera była bardzo słaba, a dodatkowo braki w składzie oraz notoryczne spóźnienia i oczekiwanie godzinę lub dłużej z rozpoczęciem rajdu.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?

Aktualnie nie gram, wracam na dniach(casual do dadatku) ale do czasu dodatku będzie to czas poświęcony głównie czytaniu i studiowaniu nadchodzącego dodatku i klas jakie w nim będą w celu jak najlepszego przygotowania do szybkiego rozpoczęcia rajdów w WoD.
W czasach świetności było to 3 do nawet 7 dni rajdowych. Teraz preferowałbym pewnie 4 do 5 dni, ze względu na duzą ilość obowiązków poza grą. Godziny mi odpowiadają , a nawet byłbym w stanie zostać chwilę dłużej jeśli zajdzie taka potrzeba.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w MoP i przed nim?

MoP: MSV 5/6 HC, HoF chyba 6/6 normal, ToES 4/4 Normal

Cata: Wszystkie rajdy zostały zrobione na normalu w całości, sporą część udało się zrobić na Hc kiedy to był jeszcze aktualny content.

Lich king: Zaczynając od Naxxa, Sathariona, oraz Malygosa, W Uldu na 25 progress na normalach, a na 10-man wszystkie Hc oprócz Algalona (też padł ale już podczas Toca). TotC 4/5 HC 25 oraz 5/5HC na 10. ICC z gildią Refugees zrobione koło 8 bossów na Hc oraz 12/12 normal. Następnie ze względu na ograniczony czas grania byłem bez gildii przez okres kilku miesięcy i prowadziłem wraz ze znajomym PuG, nasza grupa zaczynała od Toca,a następnie po około miesiącu i pomocy znajomych z różnych gildii (na altach) udało się złożyć grupę (PuG) która wyczyściła 11/12 Hc (oczywiście już był buff który znacznie pomagał).

BC: Rajdy zaczynałem jak gildia kończyła SSC i TK ( w obu mnie przeciągnęli) zaczynałem z nimi progress W MH gdzie udało nam się zabić Archiego (mega walka). BT również wszystko wyczyszczone, ZA udało się ukończyć nawet w czasówce niestety nigdy nie wygrałem miśka . Sunwell nie skończyliśmy go całego ale troszkę został przeczyszczony. Oczywiście Kara też zostało zrobione.

4. Twój build/glyphy?

Ostatnio grałem w Shadow build był zależny od walki i potrzeb rajdu. Ostatni talent był zmieniany praktycznie przy każdej walce ze względu jakie utility było potrzebne, np. Elegon gdzie cascade w robił miazgę. Również tier 5 gdzie w zależności od walk z addami lub walk gdzie było kilka targetów co pozwalało na optymalne wykorzystanie możliwości mojej klasy.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?

Ze wszystkich postaci wypisanych powyżej miałem przyjemność rajdować każdą z nich w każdym specu. Ostatnie rajdy w Mopie nie miałem offspeca, walki na 2 lekarzy spędzałem jak DPS a tam gdzie był potrzebny trzeci leczyłem.

6. Przybliżona waga poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?

Ze względu na to że grałem casterem to najważniejszy dla mnie był hit do capa następnie haste do breakpointa dalej crit i na końcu mastery.

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?

VT>SWP>MB>MS>DP(3)>potka>SF> MF Priorytetem było utrzymanie dot, następnie nie wolno było pozostawić MB bez cdk wbijaliśmy 3 orby to DP ale nie koniecznie od razu tylko jak na coś procnie ale tak by nie wstrzymać MB, przy hero potka+SF i jazda z normalną rotacją. Rozsądne korzystanie z proców instant MS i refresh CD na MB. (Jeśli coś pomyliłem jest to kwestia braku obeznania ostatnimi czasy)

8. Jakich używasz modów(addonów)?
Ora3 – wsparcie rajdowe
grid wraz z dodatkami do trackowania leczenia, buffów debuffów (w mopie wbudowany)
Recount trackowanie healu/dmg takend/dmg done ect
narzędzie do tworzenia logów
tracker do dot – nie pamiętam aktualnie nazwy
DBM
Power auras
addon do cast barów (generalnie modyfikacja UI by oczyścić ekran z niepotrzebnych informacji)

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na co dzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
•WOL – logi to była podstawa, analiza wyników względem osiągów najlepszych, porównanie dmg z danych spelli oraz uptime dot ect
•Mmo-champion – fora klasowe
•manaflask – bardzo dobre poradniki oraz dyskusje na temat trików i zawiłości tłumaczące jak optymalizować swoją postać oraz styl gry
•elitistjerks – zawsze warto poczytać
•reforge lite ?
•simcraft – symulacja możliwości postaci
•forum gildii paragon

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?

Kocur, Fshud, Sunar

Zakładamy oczywiście, że zarówno komputer, jak i internet nie będzie przeszkadzał w grze/osiąganiu optymalnych wyników.

Internet mam sprawny a mój siedmioletni laptop w ciągu miesiąca przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie nowy PC pozwalający na granie na full detalach, więc o sprawy techniczne nie ma się co martwić.

dodatkowe informacje:

Generalnie grę miałem okazję poznać z wielu stron, początkujący jako mały dzieciak który cieszył się że zabija koboldy po przez powolne wbijanie pierwszej 60, następnie poznawanie ludzi i zostanie wciągniętym do gildi i rozpoczęcie rajdowania. Aktualnie wraz z powrotem chciałbym dołączyć do gildi która oferuje rajdy na wysokim poziomie, gdzie nie ma kolesiostwa, RL potrafi wytłumaczyć swój punkt widzenia (a jego argumenty nie kończą się na „bo tak ma być”), ludzie są zgrani , a atmosfera jest dobra . Co do postaci którą będę grał to jeszcze nie zdecydowałem jeśli wiecie że potrzebne będzie wam coś z danej klasy (preferowana hybryda) to nie będzie to problemem bym wbił poziom i przygotował postać do szybkiego startu w WoD. Jestem maniakiem wbijania jak najwyższego wyniku w logach więc wolny czas poświęcam na doczytanie wszystkiego co możliwe o mojej postaci oraz o tym jak przygotować się na danego bossa. Generalnie to z chęcią opowiem więcej o sobie i mojej dotychczasowej grze na TS.

Wymiatashi
Dekoracja

Re: Yosea Shadow Priest The Maelstrom

Post#2 » 22 cze 2014, 04:54

+1!

Fshut
Dekoracja

Post#3 » 22 cze 2014, 10:19

+1

Jamal
Dekoracja

Post#4 » 22 cze 2014, 14:49

Najpierw przydałoby się zrobić rewizje, kto będzie na pewno grać w nowym dodatku. Jak na moje to może nie być miejsca w 20man nawet jeśli kilka osób nie zamierza grać...

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#5 » 22 cze 2014, 16:15

Powoli, powoli, poki nie znamy nawet przyblizonej daty dodatku/6.0 nawet gdybanie nie ma sensu, a, ze poki co maja problemy ze stabilnoscia alphy, to najwyrazniej wody jeszcze sporo uplynie, zanim zajmiemy sie przegladem kadr, ktory pozwolilby nam ze spokojnym sumieniem zajac sie ewentualna rekrutacja na wod.

Takze nie wiem co ci odpowiedziec poza "trzeba jeszcze poczekac". :( Appka wyglada w porzadku, brzmisz obiecujaco, ale za wczesnie jeszcze na jakies decyzje. Ewentualnie jesli chcesz faktycznie wrocic do gry teraz, i np. przeniesc sie pograc ze znajomymi od nas(nie wiem kto tam jeszcze strzela cos, prawde powiedziawszy) to porozmawiaj z nimi o socjalu u nas - to w zaden sposob nie wplynie na pozniejsze ew. aplikowanie na rekruta i rajdowanie(chyba, ze bedziesz bluzgal na /g czy innym czacie!:<).
+1!

yazwa
Newbie

Post#6 » 22 cze 2014, 16:47

Aktualnie czekam na rozpoczęcie sprzedaży Devil's Canyon(prawdopodobnie już jutro lub wtorek), jak owe procesory będą dostępne składam zamówienie na wybrane części. Wszystko mam nadzieje uda mi się skompletować do połowy lipca. Następnie wyleveluję postać lub dwie i ubiorę je w jakiś podstawowy gear tak by lvlowanie na początku WoD było prostsze, zostawię też na kolejną boost do 90 jeśli byłaby potrzeba innej klasy.

Odezwę się w takim razie za miesiąc a co do otwarcia rekrutacji będę czekać na jakieś info na stronie.

yazwa
Newbie

Post#7 » 21 wrz 2014, 14:39

BUMP

Aktualnie wbiłem i ubrałem druida(Aurayas) resto/boomkin chciałem się dowiedzieć czy jest szansa na jakieś decyzje w najbliższym czasie, ponieważ chciałbym od 6.0 zacząć już poważne rajdowanie, a to już ostatnia chwila by znaleźć odpowiednią gildię.

Pozdrawiam,
Yazwa

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#8 » 21 wrz 2014, 20:12

Właśnie zabieraliśmy się za ponowne otwarcie rekrutacji, w szczególności dla healerów, więc moglibyśmy być zainteresowani. Kwestia w tym, że są inne klasy, które byłyby dla nas priorytetem, jak rownież to, że pierwotnie aplikowałeś jako main dps. Na ile "ogarniasz" leczenie i na ile jest to coś czym byś się zajmował "na poważnie", bo zmiany klasowe w 6.0 swoją drogą, ale coś tam trzeba wiedzieć już wcześniej.

yazwa
Newbie

Post#9 » 22 wrz 2014, 22:20

Main dps bo lubię dpsować, ale od czasu gdy gram bardziej na poważnie zajmuję się prawie tylko leczeniem. Jedyna klasa którą nie leczyłem jeszcze to monk mistweaver.

Zaczynałem w TBC shamanem resto Yazwa(The maelstrom), kiedy to jeszcze dobierało się party tak ty odpowiednie klasy dostawały buffy z totemów i hero, no i oczywiście tremor na Archim. Możliwość picia mana pota co 2 min i najlepsze mp5. A następnie wszystkie pozostałe spece i klasy leczące.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#10 » 24 wrz 2014, 20:48

Dobra, zrób jakiegoś alta na naszym serwerze i odezwij się do mnie dziś/jutro wieczorkiem czy kiedy tam będziesz mógł (potwierdź tutaj, bo dalej "urlopujemy" i może być ciężko się zgadzać), się chętnie popytam o pare rzeczy.

Wymiatashi
Dekoracja

Post#11 » 25 wrz 2014, 17:01

On już nawet w gildi jest!

yazwa
Newbie

Post#12 » 26 wrz 2014, 00:43

Hej, przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale ze względu na plany, które wcześniej ułożyłem prawdopodobnie do niedzieli nie uda mi się pojawić na spokojnie by pomówić z wami.

Pozdrawiam,
Yazwa

P.s.

aktualnie w gildii posiadam monka 89 Yosea, a na waszym serwerze mam jeszcze druida 90 Aurayas.

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#13 » 29 wrz 2014, 17:56

Na te chwile musimy podziekowac za zainteresowanie - przyjelismy pare brakujacych osob i zamykamy wlasnie rekrutacje, ale jesli nie znajdziesz sobie czegos lepszego, to mozesz zajrzec do nas ponownie blizej dodatku - kto wie czy nie zwolnia sie spoty po osobach zniecheconych zmianami klasowymi itepe. Powodzenia! ;)
+1!

Wróć do „Rekrutacja”