Gregorro - WW Monk - Burning Legion

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Gregor
Dekoracja

Gregorro - WW Monk - Burning Legion

Post#1 » 21 sty 2015, 15:44

Klasa/spec: Windwalker Monk
Nazwa postaci: Gregorro
Nazwa servera: Burning Legion
Twój wiek: za niespełna 2 tygodnie 23
Ewentualne alty: na Hordzie na BL'u mam rogala, jednak jeszcze w miarę świeżo wylevelowanego. Inne postacie swoje chwile chwały przeżywały w innych dodatkach.

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?

Z jednej strony nie chcę, gdyż gra mi się tam bardzo dobrze. Z drugiej od pierwszych tygodni na Draenorze jestem z niej wyrywany przez znajomych grających na Hordzie i nie mogłem odpędzić od siebie myśli, że może jednak powinienem do nich dołączyć. Ostatecznie uznałem, że jedyną możliwością uciszenia tych wszystkich głosów jest poddanie się jednemu z nich i zmiana gildii.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?

W Maiori grałem 4/7, jedynymi ograniczeniami były i (o ile plan się nie zmieni) za miesiąc znów będą dla mnie zajęcia z japońskiego od 19 do 20.30 we wtorki i środy (od 20.50 jestem do dyspozycji). Nie widzę problemu z przestawieniem się na 5/7. Piątki i soboty wolałbym jednak zostawić wolne.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w MoP i przed nim?

Zacząłem grać w TBC, a raidować w jego późnym etapie. Przy życiu pozostawiłem jedynie Kael'thasa i Kil'Jaedena. Niestety pozostali bossowie w SWP z wyjątkiem Kalecgosa padli dopiero po patchu 3.0.
W WotLK'u wróciłem do gry tuż przed premierą TotC, a skończyłem tuż po wyjściu ICC. Parę bossów z Ulduaru zdołałem ubić na HM, Trial w wersji HC udało mi się zrobić bodajże z achievmentem do 45 prób (a może nawet 50, nie pamiętam) w trybie 10-osobowym, a w 25 instancję również wyczyścić.
W Cataclysmie praca powstrzymała mnie przed pokonaniem Deathwinga na obu walkach w wersji HC. Oprócz tego nie daliśmy rady Ragnarosowi HC, a jeszcze z poprzednią gildią została mi mniej więcej połowa poprzedniego Tiera, również w wersji HC.
Do MoP'a miałem dwa podejścia, lecz zawirowania w życiu osobistym skutecznie powstrzymywały mnie od poważnego raidowania. Tyle ile grałem, zdołałem jednak ubić MSV, HoF i ToES na normalu (MSV także 4/6 na HC), potem po długiej przerwie 9/13 w HC ToT oraz paru bossów w SoO normal (które wyczyściłem w 6.0 - wtedy już HC, przygotowując się na przejście przez Dark Portal.
Obecnie 3/7 w Highmaul Mythic. Leżą Kargath, Ogrony i Bracken, Butcher rozpaczliwie trzymał się ostatnich 2 milionów życia.

4. Twój build/glyphy?

W zależności od bossa jedynymi talentami, które zmieniam jest kombinacja Ascension + Chi Explosion (na cleave'y/aoe) lub Chi Brew + Serenity (na single target). Do tego Dampen Harm (na Butchera) wymiennie z Difuse Magic (w zasadzie wszędzie indziej).
Glyphy: Touch of Karma, Zen Meditation, Floating Butterfly i w obecnym contencie nie widzę sensu w innych wyborach. Ewentualnie Touch of Death na walki stricte single target.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doświadczeniem w graniu nim i gearem?

Mimo ustawionego obecnie BM, nie grałem tym od półtora roku i nie wychylałem się z nim dalej niż content z poprzedniego tiera z pugami. Więcej na pewno próbowałem w MW, lecz też nie było to nic na wysokim poziomie i ostatnio grałem nim czyszcząc SoO przed premierą WoD.
Sprzęt dla tanka ma zupełnie inne priorytety niż dps'owy (bezużyteczny multistrike, dobre mastery). Tu zdecydowanie bardziej z dps'em godzi się heal, nawet mimo konieczności zebrania paru dodatkowych itemów pod Intellect.
Niemniej jednak jestem w stanie przygotować się do off-tankowania (kiedy uporam się z ostatnimi egzaminami), jeśli będzie wyraźna na to potrzeba. Na chwilę obecną w kazdym bądź razie nie mam do tego sprzętu.

6. Przybliżona waga poszczególnych statów w aktualnym tierze?

Z Chi Brew/Serenity: Multistrike > Crit = Versa > Haste >>>>> Mastery (choć z ostatnimi zmianami Haste'a, może być nawet na drugim miejscu)
Z Ascension/Chi Explosion: Haste > Mulistrike > Crit = Versa >>>>> Mastery

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?

Fists of Fury > Rising Sun Kick > Chi Wave > Blackout Kick/Chi Explosion (na 3 chi dla single'a, 4 dla aoe/cleave i wtedy wskakuje nad Chi Wave) > Jab
Do tego naturalnie trzymać debuffy zakładane przez RSK i TP, Tigereye Brew używać przy 10 stackach i pomyślnych procach/w połączeniu z FoF lub/i Serenity. Combo Breaker'y używać przed kolejnym Jab'em.
Poza tym Expel Harm przed pullem do nabicia Chi i zamiast Jab'a przy niższym hp, Touch of Karma do odbijania damage'u, Transcendence do szybkiego powrotu do pozycji.

8. Jakich używasz modów (addonów)?

ElvUI, Big Wigs, Weak Auras, Skada, Omen, GTFO. Z najważniejszych to chyba tyle.

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?

Simulationcraft, Warcraftlogs (porównywanie własnych wyników z topowymi monkami, oglądanie ich powtórek), forum monkowe na MMO-Champion, Ask Mr Robot do szybkiego porównywania itemów.

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?

Czy polecić? Nie wiem. Ailawiu nie raz ginął przez brak mojego interrupta. Vosuvar też przewinął się w Wildstarze przez gildię, do której śmierci wydatnie się przyczyniłem. Baellę zostawiłem za to w starej gildii samą na pastwę zniesławionego GM'a.

Awatar użytkownika
whi
Officer

Re: Gregorro - WW Monk - Burning Legion

Post#2 » 21 sty 2015, 16:23

A jakie talenty na tectusa mythic z taktyka na 8 malych na koniec?;)

Tp przy chiex specu tez?;)
+1!

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#3 » 21 sty 2015, 16:42

Gdybyście wy failowali interrupty jak on w W*, to przejściówka byłaby trywialna ;)

Gregor
Dekoracja

Post#4 » 21 sty 2015, 16:47

Combo Breaker często ratuje przed zastanawianiem się, kiedy odświeżać debuffa z Tiger Palm. Zdaję sobie jednak sprawę, że Chi Explosion z niego nie korzysta, więc nie ma sensu opóźnianie Chi Ex'a i w efekcie tracenie proców lub buffa z TEB, jeśli wcześniej uchroni się TP przed wygaśnięciem. Olać go zupełnie jednak nie można, bo FoF i RSK z kolei muszą mieć swoje miejsce w rotacji, a .
Jest jeszcze kwestia tego, czy na ST lepiej użyć Chi Ex'a na 4 Chi czy poprzedzić go Tiger Palmem i rzucić na 3 Chi. Damage'u teoretycznie więcej przy rozwiązaniu 2, ale to 2 GCD zamiast jednego, co niekoniecznie może mieć korzystne konsekwencje (energy cap, mniejsza ilość rzuconych Chi Ex'ów przez całą długość walki).

Tectusa na Mythicu nie miałem jeszcze okazji progresować, więc cała moja wiedza jest czysto teoretyczna. Na 8 addach Chi Wave pewnie korzystniej wymienić na Chi Bomb, poza tym Rushing Jade Wind zamiast tygryska. Na pewno nie wymieniałbym Chi Ex'a na Serenity (nie jestem pewien, czy ludzie dalej tak robią), z dwóch powodów - obecny sprzęt mam dużo przychylniejszy dla Chi Ex'a, a poza tym jestem z nim dużo bardziej ograny.
Jak jednak już wspomniałem, nie dane mi było jeszcze grać na 8 addów (poza tym krótkim epizodem z wami na ostatnim biegu po glory - był to jednak normal i wszystko padło zbyt szybko, żeby zastanawiać się, czy nie lepiej coś zmienić), a czasem mierząc się z jakimś encounterem po raz pierwszy, potrafię zmieniać talenty po parę razy, żeby znaleźć te najbardziej mi odpowiadające.

A co do interruptów w W* - Esperem szło mi znacznie lepiej :p SS sux.

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#5 » 21 sty 2015, 17:04

No! Moze i munz bedzie mial sie od kogo nauczyc. ;)
+1!

Wróć do „Rekrutacja”