Airlick/Warrior/Frostmane

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Airlick
Newbie

Airlick/Warrior/Frostmane

Post#1 » 01 mar 2015, 23:26

Podstawowe informacje.
Klasa/spec: Warrior - aktualnie Fury/Arms, ale tankowania się nie boję.
Nazwa postaci: Airlick: http://eu.battle.net/wow/en/character/f ... ick/simple
Nazwa servera: Frostmane
Twój wiek: 24
Ewentualne alty(niekoniecznie do przenosin): Sarsaparilla (Frostmane) - istotnie na tą chwilę nie do przenosin. :D

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?

Aktualnie wciąż jestem w gildii Exq na Frostmane. Dlaczego do niej doszedłem? Gra w niej trochę osób, z którymi grałem w WotLK, do tego lepiej się czuję wśród Polaków, więc chociaż wiedziałem, że nie będziemy mieli wybitnego progressu i zapewne nigdy nie będziemy czyścić aktualnego contentu, to miałem nadzieję, że przynajmniej będziemy w stanie stabilnie raidować.

Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje oczekiwania. Po pierwsze, gildia ma problemy ze składem, przez co niestety trzeba zapychać raid ludźmi, którzy po prostu nie nadają się do raidowania nawet na naszym poziomie (zarówno przez niskie umiejętności, jak i nastawienie). W ostatnim czasie 2 razy raidy były odwoływane, co przy naszym rozkładzie (3 raidy w tygodniu) jest tragedią. Źle to świadczy o stanie gildii, jeśli ma problemy ze składem nawet przed wyczyszczeniem całego nowego raidu na HC - co w takim razie będzie się działo, kiedy/jeśli zabijemy Blackhanda HC i przejdziemy na Mythic? To jest samonakręcająca się spirala - ludzie nie przychodzą, odwołuje się raidy -> kolejni ludzie uznają, że pewnie znowu nie będzie składu, więc też nie będą rezerwować sobie czasu -> ci, którym na raidowaniu zależy, zaczynają szukać nowej gildii.

Po drugie, atmosfera na raidach jest tragiczna i duża w tym zasługa naszego Raid Leadera. Bardzo mało konstruktywnej krytyki, bardzo dużo zwyczajnego darcia mordy i rage'owania. Przykład w spoilerze: :D [spoiler]"KURWA, CO TU SIĘ DZIEJE, TAK SIĘ NIE DA GRAĆ, CO ROBIĄ HEALERZY, PIERDOLĘ TAKIE GRANIE"[/spoiler] Takie prowadzenie raidów niszczy wszelką chęć do grania i w zasadzie ciężko się dziwić ludziom, że nie przychodzą na progress raidy. Więc, że zacytuję, "tak się nie da grać".

Po trzecie... Nie, to w skrócie tyle.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?

Aktualnie bez problemu mogę raidować każdego wieczoru - zatem byłbym w stanie raidować 5 razy.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w WoD i przed nim?

Raidowałem w TBC - wyczyściłem wszystko do Illidana włącznie, przed Sunwell moja gildia się rozpadła - graliśmy w Alliance na małym serwerze zdominowanym przez Hordę, więc po prostu nie mieliśmy skąd brać nowych rekrutów, a w tym czasie wysypała się część naszych najlepszych raiderów.

W WotLK wyczyściłem Naxx, Ulduar do HM Mimirona włącznie, ToC HC 4/5, ICC HC bez Lich Kinga. Na początku Cataclysmu zrobiłem przerwę, wróciłem dopiero ~3 miesiące temu.

W WoD zrobiłem 3/7 w Mythic Highmaul, i teraz 9/10 HC w BRF.

4. Twój build/glyphy?

Uhm... Generalnie zależy to od walki. Warrior to stosunkowo prosta klasa i nie warto się rozwodzić nad buildami, bo każdy gra, a przynajmniej próbuje, tak samo. Bladestorm/Ravager na AoE, Bloodbath/Ravager na single target, ewentualnie można się pobawić z Anger Management zamiast Ravagera na walkach, w których trzeba dużo ruszać bossa (Blackhand jest dobrym przykładem). Z glyphów obowiązkowy jest praktycznie tylko Unending Rage dla Arms i Fury, a dalej to już kwestia preferencji. Jest jeszcze kilka sytuacyjnych glyphów, ale dają tak drobne boosty, że nie chce mi się ich wypisywać. Kiedyś ten podpunkt miał znaczenie w podaniach, teraz moim zdaniem niespecjalnie.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?
-- (Tyczy sie klas spełniających różne role - tzw. hybryd, w przypadku pure dpsów zakładamy bezproblemową możliwość respeca w razie braku jakiegoś (de)buffa)

Aktualnie mogę grać tylko Fury i Arms, a to z takiego prostego powodu, że nie mam gearu dla tanka - w BRF do tej pory gear szedł dla osób, które faktycznie czasem tankowali, a ja nie byłem jedną z tych osób. Zasadniczo nie mieliśmy problemu z brakiem tanków, dlatego nie zależało mi zbytnio na gearze pod tanka. Jeśli zbiorę gear, to mogę spokojnie offtankować w razie potrzeby, robiłem to w WotLKu (chociaż raczej na farmie, nie na progressie).

6. Przybliżona waga poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?
-- (Mamy na myśli wpływ każdego z tych statów na dps i ewentualne uporządkowanie ich np. od najważniejszego do najmniej ważnego - najlepiej uwzględniając w jakiś sposób limity, które niektóre z nich posiadają)

Dla Fury: Crit >>> Multistrike > Mastery > Versatility > Haste. Tu akurat wszystko jest proste.

Dla Arms: Crit >>> Multistrike > Mastery > Versatility > haste. Na AoE Mastery traci praktycznie 100% wartości, albowiem boostuje tylko damage z Mortal Strike, Execute i Colossus Smasha, a są to skille czysto single targetowe.

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?
-- (W pierwszej części tego punktu mowa o uporządkowaniu skilli zaczynając od najważniejszego i na najmniej ważnym kończąc; podobnie jak w poprzednim odnośnie wartości statów)

Fury - ten spec to standardowa lista priorytetów i jak najszybsze walenie w te klawisze, które się podświetlą. :D Czyli: Bloodthirst, gdy zejdzie CD > Raging Blow, jeśli procnie > Wild Strike/Execute, żeby zbijać rage.

Arms - tutaj sprawa jest trochę inna, nie ma takiego walenia w klawisze. Trzeba jak najwięcej DMG ładować podczas Colossus Smasha. I w sumie to jest cała filozofia speca - przed samym Colossus Smashem wypada mieć full rage, w międzyczasie rage zbija się Mortal Strike'ami i Whirlwindami/procami Execute. Spec nudny jak flaki z olejem, prosty, a do tego znerfiony w patchu 6.1, więc nie warto go opisywać.

Sytuacyjne tricki... Na przykład na Flamebenderze mam w zwyczaju switchować na wilka, który biega wśród ranged, bo oni zwykle zostają w tyle z DPSem i bywało parę razy tak, że wilki zdążyły się zrespawnować. Dlatego switchuję, pilnuję, żeby wilki padły razem, a potem wracam na bossa. Jednocześnie to zwiększa mi DPS, bo mogę walnąć więcej Execute'ów. Czy to są tricki? Ja to nazywam wykorzystywaniem zdolności mojej klasy.

8. Jakich używasz modów(addonów)?

ElvUI - bardzo ładne, funkcjonalne i przejrzyste UI. Nie muszę tracić czasu na konfigurację, a jest lepsze, niż gdybym sam próbował zrobić.
Skada - mniej jako DPS meter, bardziej narzędzie do analizy, kto zamula na bossach
DBM - chyba oczywisty punkt dla każdego raidera
Weak Auras - pomaga z trackowaniem niektórych buffów/debuffów

I to tyle, jeśli chodzi o addony do raidowania.

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
-- (Mowa tu o wszelkiego rodzaju forach internetowych i programach/arkuszach słuzących do modelowania teoretycznych walk/obliczania średniego dpsu)

MMO-Champion, Icy Veins, Simulationcraft.org. Sam nie bawię się w arkusze, bo nie umiem w matematykę, wolę sprawdzić wyliczenia innych osób i poczytać komentarze do nich. Ewentualnie sam sprawdzam na kukle, czy dane z arkuszy pokrywaja się z rzeczywistością, bo nie zawsze tak jest.

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?

Z tego co się orientuję, to nie.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Re: Airlick/Warrior/Frostmane

Post#2 » 02 mar 2015, 14:42

Jak to jest z tymi killami Mythicowymi, armory coś ich nie pokazuje?

Protix
Dekoracja

Post#3 » 02 mar 2015, 15:09

Ma je na tym prieście alcie.

Airlick
Newbie

Post#4 » 02 mar 2015, 15:17

Racja, powinienem sprecyzować.

W HM raidowałem priestem, bo na prieście zacząłem w WoD. Chciałem rerollnąć jeszcze w trakcie tieru (raz, że priest mi się nie spodobał, a dwa, że razem ze mną mieliśmy 4 priestów healerów chcących raidować... więc był wybór między czyimś rerollem albo podziękowaniem z usług przynajmniej jednego priesta. Dlatego wykorzystałem sytuację i rerollnąłem), ale wiadomo, jak to jest, najpierw trzeba się trochę dogearować. Udało mi się doprowadzić warriora do sensownego poziomu dopiero przed BRF. Stąd brak killów na mythicu.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#5 » 02 mar 2015, 17:07

Ma sens.

Warriory to stosunkowo rzadki widok na naszych rajdach i chętnie byśmy to zmienili. Gear jest ok, jeszcze kwestia czy optymalnie wykorzystywany, ale to już trzebaby zobaczyć w praktyce. Myślę, że możesz spokojnie xferować do nas, by się jeszcze załapać na środę.

Airlick
Newbie

Post#6 » 02 mar 2015, 18:39

Bardzo się cieszę. :D

Najpóźniej w środę w godzinach wczesnych się przeniosę. Zatem... do zobaczenia? :D

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#7 » 03 mar 2015, 20:09

Przyjęty.

Wróć do „Rekrutacja”