Avetka/hpala/BL

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Avetha

Avetka/hpala/BL

Post#1 » 24 kwie 2015, 00:52

Klasa/spec: Holy Paladin
Nazwa postaci: Avetka
Nazwa servera: Burning Legion
Twój wiek: 23
Ewentualne alty(niekoniecznie do przenosin): brak

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?
Notoryczne spóźnienia dużej liczby osób, kolesiostwo w sprawie itemów.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19:45 do 24?
Gram codziennie, nie pasuje mi tylko poniedziałek jako dzień rajdowy. Dlatego też bardzo pasują mi dni rajdów tutaj.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w WoD i przed nim?
Mam spore doświadczenie z WotLK-a, obecnie wyczyszczone Brf hc, a także sporo wipów na darmacu :).

4. Twój build/glyphy?
armory :) z bardzo niewielkimi zmianami

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?
-- (Tyczy sie klas spełniających różne role - tzw. hybryd, w przypadku pure dpsów zakładamy bezproblemową możliwość respeca w razie braku jakiegoś (de)buffa)
Dps. Doświadczenia nie mam dużego, ale nie idzie mi źle.

6. Przybliżona waga poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?
-- (Mamy na myśli wpływ każdego z tych statów na dps i ewentualne uporządkowanie ich np. od najważniejszego do najmniej ważnego - najlepiej uwzględniając w jakiś sposób limity, które niektóre z nich posiadają)
crit>haste>mastery>multi>versatility z uwzględnieniem odpowiedniej ilości spirit-a

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?
-- (W pierwszej części tego punktu mowa o uporządkowaniu skilli zaczynając od najważniejszego i na najmniej ważnym kończąc; podobnie jak w poprzednim odnośnie wartości statów)
holy shock, holy prism, umiejętne wykorzystanie holy power

8. Jakich używasz modów(addonów)?
dbm, wa, grid, clique to chyba najważniejsze.

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
-- (Mowa tu o wszelkiego rodzaju forach internetowych i programach/arkuszach słuzących do modelowania teoretycznych walk/obliczania średniego dpsu)
logi przede wszystkim, fora

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?
Nie.

Awatar użytkownika
Aurigo
Dekoracja
Kontaktowanie:

Re: Avetka/hpala/BL

Post#2 » 24 kwie 2015, 12:22

Jedna rzecz, która trochę rzuciła mi się w oczy w z Twoich logów z Darmac'a to bardzo duża przewaga healingu z Light of Dawn nad tym z Eternal Flame, który masz w talentach. IMO "latarka" jest w tej chwili bardzo słabym spenderem HP i lepszym rozwiązaniem jest porozrzucanie hot'ów z EF, które nie tylko przeciągają healing, ale i stackują (i odświeżają) absorby z mastery. W latarkę warto się bawić jeśli masz Sacred Shield w talentach, w innym przypadku to generalnie hps loss.

Rozumiem, że przynajmniej część z tego healingu to proc'e z 4p set bonusu (stąd zapewne również Divine Purpose w talentach?), niemniej uważam, że lepszym rozwiązaniem jest próbowanie wymuszania proc'ów 4p niż 2p (czyli częste castowanie EF i liczenie na darmową latarkę, a nie na odwrót).

Poza tym, warto poprawić gem w hełmie i enchant na jednym z ringów, ale to juz drobnostki.

Avetha

Post#3 » 24 kwie 2015, 14:25

Zgadzam się, że faktycznie Light of Dawn jest sporo słabszy od Eternal Flame. Przy tej walce jednak, tankowie są zazwyczaj wytopowani, a nie chcę rzucać Flame na osobę, która ma więcej jak 60% hp. Może popełniam tutaj błąd, jednakże musisz wziąć pod uwagę, że walka którą większość gildii, z tego co słyszałam, robiło na 4 healerów my robimy na 5. To jednak trochę zaburza pewne rzeczy.
Faktycznie część to procki. Ogólnie uważam, że masz rację. Wiem, że hps EF jest nieco wyższy. Nie wiem jednak jak to wprowadzić w życie w tej sytuacji.
Gem w hełmie poprawiony - faktycznie moje niedopatrzenie. Enchant na ringu poprawię jak tylko dostanę coś z 685 ilvl - mam nadzieje jakoś w ten weekend.

Awatar użytkownika
Aurigo
Dekoracja
Kontaktowanie:

Post#4 » 24 kwie 2015, 16:29

To taka rada na przyszłość: jak masz nadmiar HP z jakiegoś powodu (np. nadmiaru healerów) i nie ma jakichś oczywistych targetów, na których możnaby rzucić EF, to zawsze warto, trochę pod kątem przyszłego damage'u, rozdawać je doleczonym osobom w raidzie, przy zachowaniu priorytetu: tanki -> Ty -> pozostali healerzy -> dps. Nawet jeśli wyjdzie z tego sporo overhealingu, raid wyjdzie na tym lepiej niż w przypadku latarki, która niestety jest zupełnie bezużyteczna od początku WoD'a (poza darmowymi procami).

Najważniejsze żeby zużywać na bieżąco HP, który tak czy inaczej będzie się zbierał z obligatoryjnych holy shocków, a który jest w koncu healem za darmo - można wtedy pokusić się o dodatkowe zrzucenie spiritu z gearu i zastąpienie go statami, której jeszcze bardziej mogą poprawić Twój output.

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#5 » 25 kwie 2015, 14:53

Zalatwione ingame.
+1!

Wróć do „Rekrutacja”